Suņu spots

Rīgā dzīvojošo suņu skaits pieaug straujā tempā – šobrīd kopējais reģistrēto suņu skaits Rīgā sasniedzis 41.0 tūkstošus suņu. Šīs augošās statistikas dēļ secinām, ka suns ir lielā pilsētā dzīvojoša cilvēka iemīļots mājdzīvnieks, un neviens vien Rīdzinieks izvēlas tieši suni kā savu kompanjonu, draugu, un galu galā – ģimenes locekli. 

41.0

tūkstoši

2021 Q1

2020 Q1

38.6

tūkstoši

Reģistrēto sunču skaits Rīgā

Artboard 22 copy.png

Līdz ar pilsētas suņu skaita pieaugumu, aug arī nepieciešamība un vēlme pēc iekļaujošas, suņiem labiekārtotas pilsētvides. Neskatoties uz to, ka Rīgā uz doto mirkli ir 5 oficiāli suņu pastaigu laukumi, tikai viens no tiem atrodas Pārdaugavā, un tas nav nožogots vai labiekārtots.

 

Gan suņu īpašnieki, gan cilvēki bez suņiem, lielākoties labprāt izvēlētos tādu pilsētvides ainavu, kurā parādītos suņiem pielāgoti vides elementi – maisiņi suņu izkārnījumu savākšanai un miskastes to izmešanai, dažādu neizmantotu pilsētas

stūru izmantošana labiekārtošanas risinājumu ieviešanai, ūdens stacijas, suņu parki, aizliegumu mīkstināšana publiskās vidēs, pop-up risinājumu uzstādīšana, un citi. 

 

Šis jautājums ir aktuāls ne tikai suņu saimniekiem, bet arī tiem bez suņiem.

Ir skaidrs – nepieciešami iekļaujoši, suņiem pielāgoti pilsētvides risinājumi

Rīgas urbānajā ainavā.

_DSC0580.jpg

Pētot tēmu Suņiem draudzīga pilsētvide, ir tapis Suņu spots.

 

Tas ir projekts ar divām sastāvdaļām – vides objektu un mājaslapu.

Radītais objekts ir mobila pop-up suņu pietura, paredzēta lietošanai suņu saimniekiem un viņu mīluļiem, savukārt mājaslapas galvenais nolūks ir viedokļu izziņa.

 

Suņu spota mērķis ir nodrošināt pamata lietas, kas padara pilsētas telpu draudzīgu suņiem, tādā veidā akcentējot un aktualizējot suņiem labiekārtotas vides nepieciešamību un priekšrocības, kā arī aicināt iedzīvotājus izteikt savu viedokli mājaslapā, atbildot uz personīgu jautājumu, kas skar vistiešāk ne tikai pašus, bet arī viņu četrkājainos draugus un ģimenes locekļus – suņus.

Izstāsti,

ko Tev nozīmē

#suņiemdraudzīgs

Izstāsti,

ko Tev nozīmē

#suņiemdraudzīgs

_DSC0681.jpg

Kreisais krasts arī sunčiem

_DSC0588.jpg

Suņiem = visiem draudzīgs

_DSC0665.jpg

#suņiemdraudzīgs