#suņiemdraudzīgs

"

Zaļā zona, labiekārtotas pastaigu vietas (soliņi, apgaismojums, miskaste), sabiedriskais transports kopā ar suņiem, pasākumu apmeklēšana kopā ar suņiem, vetārsta pakalpojumi pilsētas rajonā tuvumā, pilsētas zaļo zonu un pastaigu vietu apsaimniekošana un labiekārtošana (labs ietvju segums iepriecina), plašums (gan gājējiem, gan bērniem, gan sunistiem ir izvēles iespējas, kur atpūsties).

Ziepniekkalns

"

Sunim draudzīga pilsētvide ir tada, kurā ir norobežota pietiekami liela platība, teritorija suņa brīvai skriešanai bez pavadas. Ietvju malās regulāri izvietotas miskastes suņa radīto atkritumu izmešanai. Sunim draudzīgas vides nodrošināšanā ir nepieļaujami ziemas laikā uz trotuāra izbārstīts sāls, tā vietā var izmantot smiltis vai sīkus akmentiņus, kas daudzviet jau tiek izmantoti kā sāls aizstājējs).

Justīne

Mārupe

"

Kad saimnieki ir izglītoti, kā vest savus suņus pastaigā, lai suns viņus nevelk sev līdzi un gandrīz nožņaudzoties neskrien pie citu suņiem ;)

Elīna

Brasa

"

Mums tas ir ļoti svarīgi, lai ir kāds zaļumiņš kur suni izskrieties, ir atkritumu tverknes, kur izmest “kaku maisiņu”. Ļoti forši ir suņu slēgtie laukumi, kuru ir ļoooti maz, bet tur ir tik forši, kad droši var palaist suņu draugu izskrieties. Un tur kur ir šie nosacījumi, arī ir suņiem draudzīga pilsētvide:) pluss vēl forši, ja ir suņiem draudzīgas vietas, kur var piesēst (kafejnīcas) . Kà arī noteikti varu minēt, ka super lieta ir suņu ūdens dzeršanas vietas!

Anžela (Mailo)

Centrs / Brasa / Skanste

"

Tīra, sakopta vide, kur pastaigāties, arī kāds zāles laukumiņš un kāds koks, kur padarīt darīšanas.
Dzīvojot Ķengaragā pie promenādes, nebiju izjutusi, cik ļoti Rīgas centrs ir “nedraudzīgs” ne tikai suņiem, bet arī to saimniekiem. Domāju, ka būtu nepieciešamas vairāk atkritumu tvertnes, vairāk apstādījumu un koku, kaut vai vienkāršu zāles laukumiņu gar ietves malām.

Elīna

Ķengarags

"

Iespēju pastaigāties ar suni, nedomājot kur ir tuvākā iespēja izmest suņa kaku maisiņu! Rīgā vispār neesmu redzējusi daudz vietas, kur būtu uzstādīti šīs speciālās atkritumu tvertnes. (Ogrē, piemēram ir salīdzinoši daudz šo tvertņu) Visvairāk tās, manuprāt, nepieciešamas mikrorajonos, kuri arī lielākā daļa ikdienā ved savus mīluļus. Ja būtu šīs tvertnes vairāk, iespējams pavasarī visi varētu mierīgi sagaidīt atkusni bez suņu kaku jūras! 🙈🐶

Marta

Pļavnieki

"

Suņiem vajag vietu, kur izskrieties, saimniekiem par to neuztraucoties. Tā ir liela, atvērta zemes platība, kur vietiņa atvēlēta tikai suņiem - bez riskiem, ka suns nomaldīsies, apēdīs kāda izmestus kaulus vai tiks sabraukts ar riteni.

Vēsma

Maskačka

"

Manā rajonā ir daudz suņu un nav iekārtota vide. Būtu forši, ja suņiem un suņu saimniekiem paredzēti risinājumi rajonā būtu paliekoši. Šeit vienmēr staigā daudz suņu, jo vietām ir zālīte, bet nav, kur izmest kakas, tāpēc daudzi tās arī nesavāc. Mēs nevaram gaidīt, ka suņu saimnieki aiz sevis savāks, ja nav, kur pēc tam to likt!

Anna

Torņakalns

"

Katrs saimnieks atradīs vietas, kur atļaut sunim nokārtoties. Bet tam vajag atsevišķas tam paredzētas miskastes un arī konteinerus speciālus, kur mest suņu izkārnījumus.

Lucavsala

"

Pilsētā vajadzētu vismaz vienu lielāku suņu parku, kur tie varētu izskraidīties bez pavadas. Kaku konteineri ar maisiņiem parkos un laukumos arī būtu ļoti noderīgi.

Anna

Āgenskalns

"

To, ka suņiem ir pieejami zaļumi, nu kā nav jastaigajas tikai pa asfaltu. To, ka ir iespēja, arī suni kaut kādā ierobežotā teritorijā palaist bez siksniņas, lai viņu patrenētu. Tas, ka ies pieejami kaku maisiņi pie miskastēm.

Beāte Lazdovska

Andrejsala

"

Iespēja doties ar suni uz dažādām sabiedriskām vietām (kur tas ir pieņemami); cieņpilna un saprotoša attieksme no apkārtējiem; pietiekami daudz vietas, kur aizvest suni nokārtoties un pēc tam būt spējīgam aizvākt aiz sava suņa; vairāk miskastes uz ielām; ideāli, ja ir kur padzirdināt suni; plaši parki; suņu laukumi, kas ir droši izstrādāti (dubultie vārtiņi); normalizēta attieksme pret suņiem no apkārtējiem; citi draudzīgi suņi un saimnieki.

Centrs

"

Suņiem draudzīga pilsētvide man nozīmē iespēju bez uztraukumiem doties pastaigās. Lai gan pats neesmu suņa īpašnieks, draudzīgāka pilsētvide man ļauj apsvērt domu kļūt par suņa īpašnieku.

Eduards

Imanta

"

Tā kā suns ir aktīvs dzīvnieks, tad noteikti būtu jābūt vietām, kurās suns var droši izskrieties un izlādēt enerģiju, jo tas ir nepieciešams viņa veselībai. Tuvu pieejamiem vetārstiem, jo kā jau cilvēkiem, arī četrkājajnajiem draugiem mēdz piemesties kāda kaite, kuru dažreiz vajag risināt pēc iespējas ātrāk. Noteikti, ka vajag vērst uzmanību uz tiem sunīšiem, kuri dažādu iemeselu dēļ ir bez saimnieka, un tos nepamest novārtā, jo tomēr arī tie suņi ir dzīvas un mīlošas radības

Kristofers

Purvciems

"

Brīva teritorija suņiem, kur izskrieties -ar zaļo zonu un kokiem.

Elīza

Ikšķile

"

Ka ikvienā vietā cilvēks ar savu četrkājaino draugu ir laipni gaidīti, nav jāpiedzīvo diskomforts vai nosodījums.

Līva

Bieriņi

"

Ir vietas, kur suņiem izskrieties, ir pietiekamā daudzumā atkritumu tvertnes

Elita

Sigulda

"

Īpaša vieta kur savas dabīgās vajadzības suns var droši nokārtot,neuztraucoties par to, kā to visu savākt un kur likt!!

Vita

Mārupe

"

Ja suns ir bijis kinologa apmācībā un nav apkārtējiem bīstams, iespēja brīvi, bez pavadas laist suni parkā izskrieties nevien pēc 23:00, bet jebkurā laikā.

Jānis

Centrs

"

Vairāk suņu parku, vairāk atkritumu tvertņu suņu lietiņām, draudzīgāku attieksmi no līdzcilvēkiem pret lielajiem suņiem, izglītošanu par tiem, lai nav sajūta, ka lielie suņi uz ielas tūlīt kodīs vai tamlīdzīgas domas.

Sarkandaugava

"

Pilsētvide, kur tiek domāts ne tikai par cilvēku ērtībām, bet arī par mūsu četrkājainajiem draugiem. Bieži vien liekas, ka plānojot pilsētvidi, mūsu domāšana aprobežojas tikai ar cilvēka vajadzībām. Suņiem draudzīga pilsētvide - praktiski izmantota zeme/teritorijas, vairāk suņu stacijas/parki, platforma, kas spēj rādīt/stāstīt/iedvesmot/izglītot suņu saimniekus, kā arī citus pilsētas iedzīvotājus.

Rimants

Jaunā Teika

"

Manā iztēlē suņiem draudzīga vide ir tāda kurā mēs varētu teikt, ka ne tikai saimnieks ir izvedis sunīti laukā, bet gan sunītis šajā vidē justos tik komfortabli, ka sunītis domātu, ka ir izvedis pastaigā saimnieku sev draudzīgajā vidē!

Kristers

Mežaparks

"

Sunu parki

Marks

Centrs

"

Apkārtējās vides piesārņošanas risku iespējams mazināt, vienmēr savācot un izmetot dzīvnieku izkārnījumus.

Anita

Netālu no Uzvaras parka

"

Suņiem draudzīga pilsētvide man nozīmē vide kura ir pretīmnākoša suņiem un to saimniekiem. Vide, kurā suns var bez problēmām nokārtoties, nesaskaroties ar apkārtējo cilvēku nosodījumu. Vide, kurā ir iespēja paņemt maisiņus kakučiem un vieta kur viņus izmest.

Māris

Teika

"

- Parki un daudz zaļo zonu
- Kvalitatīvi iekārtoti suņu laukumi (plašs, 2 zonas, ja ir kašķi, priekšnamiņš, lai var ērti ieiet un suņi uzreiz netiktu parkā, piemēroti šķēršļi maziem un lieliem suņiem, lai ir vairāk nodarbju iespēju - Grīziņkalna parks ir ļoti labs piemērs)
- Kafejnīcas, kuras iespējams apmeklēt ar četrkājaino draugu
- Neizmantot pilsētvides apsaimniekošanā vielas, kas kaitē dzīvniekiem (sāls uz ielām ziemā)
- Brīnišķīga ekstra būtu ūdens stacijas, kas ļoti noderētu vasarā
Grīziņā dzīvojam labi, tāpēc arī izvēlējāmies šo rajonu, bet citos rajonos, it sevišķi, kad ciemojamies centrā, šķiet, ka apstākļi sunčiem varētu tikt uzlaboti

Sintija

Grīziņkalns

"

Vēlētos norobežotu teritoriju- sunu laukumu. Un ziemā, lai nebutu visas ietves nokaisītas ar sāli, ka nemaz pa durvīm nevar iziet ar suni.

Baiba

Teika

"

Suņiem draudzīga pilsētvide man nozīmē, ka ir vietiņa, kur droši palaist suni paskriet bez siksnas (ideāli, ja vieta ir norobežota un suņu nīstošas tantes netiek klāt). Bet suņu parks katrā rajonā jau robežojas ar utopiju. Ļoti daudz jau būtu, ja būtu pietiekami daudz atkritumu urnas, lai nav lielāko daļu no pastaigas jāstaigā ar pilnu poo bag; lai vietējās "man-jāpabaro-visi-dzīvnieki" tantes būtu gana izglītotas un saprastu, ka uz zemes atstāti kauli var kādam arī kaitēt; lai cilvēki būtu gana uzmanīgi un neskrien mīļoties ar katru svešo suni un pēc tam bļauj uz saimnieku, ja suns uzrej. Zinot mūsu birokrātijas labirintus, es nemaz neceru uz drīzu infrastruktūras uzlabošanu, lai pilsētvide kļūtu suņiem draudzīgāka. Bet vispār jau nav tik slikti kā varbūt izklausās - man prieks, ka mums ir arvien vairāk suņiem draudzīgu kafejnīcu un veikalu. :)

Elīza

Āgenskalna

"

Man ir svarīgi, lai būtu pieejamas atkritumu urnas. Diemžēl savā rajonā bieži redzu nesavāktus kakučus, kas noteikti atstāj sliktu iespaidu uz kārtīgiem suņu saimniekiem, bet atkritumu urnas un maisiņu pieejamība šo varētu palīdzēt atrisināt. Tāpat arī tīras ielas - no stikliem un aizdomīgām ēdienu paliekām. Un protams, parki un vairāk iežogotu teritoriju, kur suni var palaist izskrieties! Diemžēl centrā tās ir ļoti maz, un esošās ir mazas. Ļoti reti ir iespēja iet mācīt sunim agility, jo lielākoties tur ir suņi, kuri nēsājas un novērš mums uzmanību. Ir forši redzēt, ka aizvien vairākas vietas kļūst suņiem draudzīgas, kas parāda cik daudz ir atbildīgu saimnieku un kārtīgu suņu!

Darja

Centrs

"

Infrastruktūra gājējiem, sakoptas ielas un parki

Diāna

Āgenskalns

"

Parki un vietas, kas piemērotas suņu palaišanai bez saites, speciāli ierīkoti atkritumu posteņi, pie kuriem arī ir pieejami vienreizējie plastmasas maisiņi suņu fekāliju savākšanai, piemērotas peldēšanas vietas un atvēlēti gadalaika periodi, kad cilvēki nepeldās (piemēram novembris-marts ir mēneši, kuros atļauts suņiem peldēties).

Edgars

Dzīvesvieta ārpus Latvijas

"

Nav vietas, kur suņiem padzerties, ne nopeldēties, reti kur suņiem vispār ir atļauts peldēt. Ielēkšana strūklakā karstajā laikā ir mana suņa lielākā vēlme un manas sirdsāpes, jo žēl uz to noskatīties. Uz ielām bieži ilgu laika posmu nav miskastes

Centrs

"

Tāda, kurā suņiem speciālus risinājumus nedemolē un tā ir “iegājusies” pilsētas sastāvdaļa.

Torņakalns

"

Norvēģijā visur suņu miskastes ir - ļoti forši! Latvijā nav. Jābūt sakārtotai videi, domājot par suņiem.

Ziepniekkalns

"

Atbildīgi saimnieki & draudzīgi garāmgājēji - zināms, ka Jūrmalā ar suņiem aizliegts pastaigāties - tāpēc būtu svarīgi, lai saimniekiem ir pieejamas urnas kur izmest atkritumus, un tie atbildīgi savāc. Taču aizliegt konkrētās vietās atrasties ar mīluli šķiet nepareizi. Kas draudzīgs cilvēkam, draudzīgs suncim!

Ilvija

Zasulauks

"

Ir svarīgi, lai četrkājainajiem mīluļiem būtu zaļa pilsētvide. Speciāli ierīkotas pastaigu vietas parkos un mežos, kur tie var brīvi izskrieties. Vēlētos, lai būtu pieejamas dzeramā ūdens stacijas, kas ir īpaši svarīgas gada karstākajos mēnešos, kā arī suņu mistkastes ar maisiņiem, kurus var nepieciešamības gadījumā izmantot. Pilsētā vēlos dzīvot pēc principa: suns=cilvēks.

Ivita

Mežciems

"

Tas ir nozīmīgi, jo gribas ņemt līdz savu mazo draugu, bet dažkārt tas ir grūti izdarāms, jo pilsētvide nav pielāgota mūsu četrkājainajiem draugiem. Šī iemsela dēļ, šobrīd bieži suns paliek mājās

Edgars

Skanste

"

to, ka ziemā var pastaigāties bez speciāliem zābakiem un neuztraukties par saplaisājušām un iekaisušām ķepām dēļ sāls un ķīmijas, kas tiek kaisīti uz ielām.

Helēna

Centrs

"

Ēstuves= pasēdētavas, kuras var apmeklēt ar suņiem. Suņiem, protams, jābūt labi audzinātiem.
Norobežotus laukumus dažādu šķirņu kucēnu rotaļām= socializācijai

Ilze

Sigulda ( mikrorajons ;)

"

Ka ir, kur atstāt suni pie veikala, un ir daudz kaķu, ko trenkāt, un koku, uz kuriem čurāt.

Žanis

Maskavas forštate

"

Suņu pastaigas laukumi katrā apkaimē.
Pilsētas centrā vairāk koku, kas noēnotu ietves karstajās vasaras dienās, tādējādi neciestu suņu ķepas un arī cilvēkiem būtu patīkami necepināties saulē ejot, piemēram, pa Brīvības ielu.
Parkos dzeramā ūdens krāni cilvēkiem, kur paredzētas arī tvertnes, kur var padzerties suņi, kaķi vai citi pilsētas dzīvnieki, gluži, kā tas ir Melburnas vai Londonas parkos.
Vairāk kafejnīcu un veikalu, kas ļauj doties iekštelpās ar suni. Ja neļauj, tad piedāvā vietu telpās, kur piesiet suni.
Vairāk viesnīcu, kas ļauj nakšņot kopā ar mājdzīvnieku.
Sodīt tos saimniekus, kuri nesavāc aiz sava suņa.
Publiskā telpā rīkoti pasākumi un gadatirdziņi ar izglītojošām bezmaksas lekcijām par suņu audzināšanu, pareizu rūpēšanos - pilsētas suņu festivāls Spīķeros bija ļoti labs pasākums.

Ieva

Ķengarags

"

Pastaigu laukumi suņiem,rotaļu laukumi suņiem,atkritumu konteineri...Suņiem draudzīgas kafejnīcas😉

Linda

Jugla

"

Vajadzētu ieviest vairāk suņu parku. Ārzemēs redzēti arī ūdens sūkņi ar metāla bļodām pie tiem, tādus ierīkot arī būtu derīgi.

Centrs

"

Pieejamas vieta/takas, lai būtu, kur staigāt ar suni un pietiekamā daudzumā zaļās zonas. Protams, ka arī atkritumu tvertņu pieejamība, lai varētu izmest ārā kakas.

Romāns

Jelgava

"

Labiekārtoti suņu parki/pastaigu vietas; vairāk miskastes izkārnījuniem; vietas, kur suņiem padzerties (var būt integrētas specializētajās pastaigu vietās vai pamīšus pilsētā); izglītoti cilvēki, kas pārzina likumdošanu attiecībā uz suņu turēšanu (nav lieku pārmetumu no sabiedrības par uzpurņiem, pavadu garumu, socializēšanos no citiem suņu īpašniekiem un pārējiem) ; suņu socializēšanās spoti, iespējams atsevišķi no parkiem, kur cilvēki ar suņiem grib vienkārši pastaigāties, bez socializēšanās, bet var arī integrēt.

Marta

Cēsis / Pierīga

"

Suņiem draudzīga pilsētvide apzīmē tādu pilsētu, kurā var justies droši – gan suņi, gan to saimnieki, gan tie, kam suņu nav. Suņu pastaigu un treniņu laukumi ar nožogojumu ir ļoti būtiska pilsētas sastāvdaļa, jo, ja vide ir labiekārtota, lai kvalitatīvi pavadītu savu laiku ar savu suni, tad ir cerība, ka arvien vairāk suņu saimnieki izglītos sevi un apmācīs savus mīluļus, lai tie neradītu draudus nedz sev, nedz apkārtējajiem.

Biedrība "Suns ar misiju"

"

Daudz zaļās zonas, koki (kas veidos ēnu vasarās). Vairāk suņu parciņi (lielāki, ar drošāku sētu, kas būs piemēroti arī lielajiem suņiem).
Cieņpilni līdzcilvēki uz ielām (tādi, kas nesit, nezog un jebkādā citā veidā negatīvi neietekmē manu suni)!!!
Iespēja palūgt ūdeni sunim kafejnīcās, utt. Iespēja ieiet veikalā vai kādā iestādē ar suni, ja rodas tāda nepieciešamība.
Mazāk sāls uz ietvēm ziemā (izmantot alternatīvas).
Vairāk mistkastes.

Anna

Centrs

"

Brīvi pieejamas atkritumu tvertnes suņu maisiņu izmešanai, publiski suņu parki

Marta

Āgenskalns

"

Parkus, kafejnīcu terasītes, kur suns, mans labākais draugs, var piedalīties kopā ar mani, uz ielām pieejami padzeršanās spoti un, protams, iespēja suncim nokārtoties, kur nepieciešams, atstājot aiz sevis tīru vidu :) vuf vuf

Alise

Centrs

"

Pieejami suņu parki labiekārtoti ar voljēriem un suņu rotaļu vietām/agility training. Suņu parkos vai voljēru tuvumā esoša ūdens uzpildes vieta, lai sunim ir kur padzerties. Kādā no parkiem pieejams suņu baseins vasaras periodā, tā kā principā nekur nav iespējams aizbraukt ar suni uz jūru (pat nesezonas laikā). Pieejami suņu izkārnījumu atkritumu tvertnes un, ja ir iespējams, maisiņi izkārnījumiem, lai tie saimnieki, kuriem vai nu trūkst līdzekļu to iegādei vai nu vienkārši ir vienalga, var paņemt maisiņu un savākt aiz sava mājdzīvnieka. Patiesībā miskastes kā tādas būtu tīri labs uzlabojums Rīgā un arī citviet, lai izvairītos no netīrības uz ielām un parkos.

Dana

Centrs - no Vērmanīša līdz Ziedoņdārzam